Teknik personelinin bölgeler itibariyle ek özel hizmet tazminatı miktarı

Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan Devlet memurlarından bazılarına ödenmekte olan ek özel hizmet tazminatı miktarları, maaş zammına bağlı olarak 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren arttı.

“Teknik Hizmetler Sınıfı” kapsamındaki kadrolarda görev yapan Devlet memurlarından, kalkınmada öncelikli yerlere sürekli görevle atanan ve bu yerlerde fiilen çalışanlara, her ay maaşlarıyla birlikte “ek özel hizmet tazminatı” da ödenmektedir.

Ek özel hizmet tazminatının miktarı, ilgili personelin; görev bölgesine, unvanına ve eğitim durumuna göre değişebilmektedir.

Kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan Teknik Hizmetler Sınıfı personelinin maaşları, diğer yerlerde çalışan emsallerine göre daha yüksek olurken, görev yapılan yerin kalkınmada öncelik derecesine göre de  farklılık gösterebiliyor.

Bu kapsamda, kalkınmada öncelikli yerlerde görev yapan Devlet memurlarından Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamında olanların, 2020 yılının ikinci yarısındaki aylarda bölgeler itibariyle hangi unvanda ne kadar ek özel hizmet tazminatı alacakları konusunda memurunyeri.com olarak hazırladığımız tabloya aşağıda yer verilmiştir.

Teknik personelinin bölgeler itibariyle ek özel hizmet tazminatı miktarı (2020 yılının ikinci yarısında)

İLGİLİ PERSONELEk Tazminatın Aylık Net Miktarı
1.bölge2.bölge3.bölge4.bölge5.bölge6.bölge7.bölge
Başmühendis, Başmimarlar, Yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar, bölge plancısı ve şehir plancısı73 TL218 TL248 TL277 TL335 TL408 TL510 TL
Jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, kimyager, fizikçi, jeomorfolog, arkeolog, matematikçi, istatistikçi, astronom, tütün eksperi, teknik öğretmen unvanı alanlar58 TL175 TL204 TL233 TL262 TL335 TL364 TL
Unvanları yukarıda sayılmayan diğer mesleki teknik yükseköğrenimliler58 TL160 TL175 TL189 TL218 TL248 TL291 TL
Lise dengi mesleki teknik öğrenim görenler ile lise üzerine en az 2 yıl mesleki teknik kurs görenler44 TL116 TL131 TL146 TL160 TL189 TL218 TL

Bölgelere göre kalkınmada öncelikli il / ilçeler

1.BÖLGE

Aksaray Eskil, Sarıyahşi, Ortaköy; Giresun Güce, Palaklı (Yağlıdere), Dereli, Çanakçı, Doğankent, Şebinkarahisar; Karaman Ayrancı, Ermenek; Kırıkkale Sulakyurt, Çelebi, Karakeçili; Kırşehir Boztepe; Kilis Elbeyli, Musabeyli, Polateli; Nevşehir Acıgöl, Kozaklı; Ordu Çaybaşı, Çatalpınar, İkizce, Korgan, Gürgentepe, Çamaş, Kumru, Ulubey, Kabadüz; Osmaniye Düziçi, Sumbas; Rize Çamlıhemşin, İkizdere, Hemşin; Samsun Ayvacık, Asarcık, Salıpazarı, Yakakent, Kavak, Alaçam, Ladik; Trabzon Düzköy, Köprübaşı, Şalpazarı, Hayrat, Dernekpazarı, Tonya, Maçka, Çaykara

2.BÖLGE

Aksaray Ağaçören; Amasya Merkez, Suluova, Merzifon, Gümüşhacıköy, Taşova; Artvin Merkez, Arhavi, Hopa; Bartın Merkez, Amasra; Çankırı Merkez, Ilgaz, Atkaracalar, Çerkeş; Çorum Merkez, İskilip, Sungurlu, Osmancık, Mecitözü, Alaca; Giresun Çamoluk, Alucra; Karabük Merkez, Eskipazar, Safranbolu; Karaman Sarıveliler, Başyayla; Kastamonu Merkez, İnebolu, Tosya, Taşköprü; Kırşehir Akçakent, Çiçekdağı; Niğde Çiftlik, Çamardı; Ordu Akkuş, Kabataş, Mesudiye, Gölköy, Aybastı; Sinop Merkez, Boyabat, Gerze, Ayancık; Sivas Merkez, Gemerek, Şarkışla, Yıldızeli; Tokat Merkez, Erbaa, Niksar, Zile, Turhal, Pazar; Yozgat Merkez, Sorgun, Yerköy, Şefaatli, Sarıkaya, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Çandır; Zonguldak Merkez, Çaycuma, Ereğli, Devrek, Alaplı; Çanakkale Gökçeada, Bozcaada

3.BÖLGE

Adıyaman Merkez; Amasya Hamamözü, Göynücek; Artvin Murgul, Borçka; Bartın Ulus, Kurucaşile; Çankırı Korgun, Bayramören, Kurşunlu, Şabanözü, Orta, Eldivan, Kızılırmak, Yapraklı; Çorum Boğazkale, Ortaköy, Laçin, Bayat, Uğurludağ, Kargı, Oğuzlar, Dodurga; Elazığ Merkez; Erzincan Merkez; Erzurum Merkez, Ilıca; Kastamonu Azdavay, Cide, Daday, Devrekani, Pınarbaşı, Şenpazar, Küre, Araç, İhsangazi, Ağlı, Bozkurt, Seyidiler, Doğanyurt, Abana, Hanönü, Çatalzeytin; Kahramanmaraş Merkez, Andırın, Göksun, Elbistan, Afşin; Karabük Eflani, Ovacık, Yenice; Malatya Merkez; Sinop Saraydüzü, Durağan, Türkeli, Dikmen, Erfelek; Sivas Gürün, İmranlı, Zara, Hafik, Ulaş, Altınyayla, Divriği, Suşehri; Şanlıurfa Merkez; Tokat Yeşilyurt, Artova, Sulusaray, Reşadiye, Başçiftlik, Almus; Yozgat Saraykent, Çayıralan, Aydıncık, Çekerek, Kadışehri, Yenifakılı; Zonguldak Gökçebey

4.BÖLGE

Adıyaman Besni, Kahta; Ağrı Merkez; Ardahan Merkez; Artvin Şavşat; Bayburt Merkez; Diyarbakır Merkez; Erzincan Üzümlü, Otlukbeli, Refahiye, Çayırlı; Erzurum Uzundere, Narman, Oltu, Pasinler, Aşkale, Pazaryolu, İspir, Tortum; Gümüşhane Merkez, Kelkit; Kars Merkez; Malatya Akçadağ, Kale, Hekimhan, Arapgir, Yeşilyurt, Battalgazi, Darende; Sivas Akıncılar, Doğanşar, Koyulhisar, Gölova, Kangal; Şanlıurfa Birecik, Bozova, Suruç, Halfeti; Van Merkez

5.BÖLGE

Adıyaman Tut, Samsat, Gölbaşı; Ağrı Tutak, Patnos, Eleşkirt; Artvin Ardanuç, Yusufeli; Batman Merkez; Bayburt Demirözü, Aydıntepe; Bingöl Merkez; Bitlis Merkez; Elazığ Baskil, Keban, Maden, Sivrice, Ağın; Erzincan Tercan, İliç, Kemaliye, Kemah; Erzurum Horasan, Olur, Köprüköy; Gümüşhane Kürtün, Köse, Torul, Şiran; Iğdır Merkez; Kars Sarıkamış, Kağızman; Kahramanmaraş Çağlayancerit, Türkoğlu, Nurhak, Pazarcık, Ekinözü; Malatya Pötürge, Yazıhan, Doğanyol, Arguvan, Kuluncak, Doğanşehir; Mardin Merkez; Muş Merkez; Siirt Merkez; Şanlıurfa Harran, Viranşehir, Hilvan, Ceylanpınar, Akçakale, Siverek; Van Edremit

6.BÖLGE

Adıyaman Sincik, Çelikhan, Gerger; Ağrı Diyadin, Hamur, Taşlıçay, Doğubeyazıt; Ardahan Hanak, Göle, Posof, Çıldır, Damal; Bitlis Ahlat, Adilcevaz, Tatvan; Diyarbakır Ergani, Silvan, Bismil; Erzurum Çat, Hınıs, Tekman, Karaçoban, Karayazı, Şenkaya; Iğdır Aralık, Karakoyunlu, Tuzluca; Kars Susuz, Akkaya, Selim, Digor, Arpaçay; Mardin Nusaybin, Kızıltepe, Midyat; Tunceli Merkez; Van Erciş, Gevaş

7.BÖLGE

Batman Hasankeyf, Kozluk, Sason, Gercüş, Beşiri; Bingöl Yayladere, Yedisu, Karlıova, Solhan, Genç, Adaklı, Kiğı; Bitlis Mutki, Güroymak, Hizan; Diyarbakır Hazro, Hani, Kulp, Çüngüş, Eğil, Dicle, Kocaköy, Lice, Çınar, Çermik; Elazığ Palu, Alacakaya, Arıcak, Karakoçan, Kovancılar; Hakkari Merkez, Çukurca, Şemdinli, Yüksekova; Mardin Savur, Dargeçit, Derik, Yeşilli, Mazıdağ, Ömerli; Muş Varto, Malazgirt, Korkut, Hasköy, Bulanık; Siirt Şirvan, Pervari, Eruh, Kurtalan, Baykan, Aydınlar; Şırnak Merkez, Uludere, Güçlükonak, Silopi, Cizre, İdil, Beytüşşebap; Tunceli Çemişkezek, Pülümür, Mazgirt, Nazımiye, Hozat, Ovacık, Pertek; Van Bahçesaray, Çaldıran, Çatak, Saray, Özalp, Gürpınar, Muradiye, Başkale

Kaynak: Memurunyeri.Com

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.