Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden

2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Üniversitemiz’e Öğretim Üyesi alınacaktır.

1- Doçent kadrosu için adayların başvuru formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) fotoğraflı özgeçmişini, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri çerçevesinde yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını https://akb.sabis.sakarya.edu.tr adresinden giriş yaparak pdf veya zip biçiminde yükleyip on-line başvuru yapmaları gerekmektedir. Üniversitemiz Senato Kararına istinaden; doçentlik kadrolarına başvuranlardan, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar, müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların atamaları yapılmayacaktır.

2- Doktor Öğretim Üyesi kadrosu için adayların, başvuru formuna (http://www.ilan.sakarya.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) fotoğraflı özgeçmişini, nüfus cüzdan suretini, öğrenim belgelerini, yabancı dil belgesini, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri çerçevesinde yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyalarını https://akb.sabis.sakarya.edu.tr adresinden giriş yaparak pdf veya zip biçiminde yükleyip on-line başvuru yapmaları gerekmektedir.

3- Yurtdışından alınan diploma var ise, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen Denklik Belgesi ile birlikte yüklenmesi gerekmektedir.

4- Sakarya Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerine

http://www.ilan.sakarya.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

5- Başvurular on-line olarak “https://akb.sabis.sakarya.edu.tr” web sayfası üzerinden alınacaktır. Kişisel beyana dayalı olarak sisteme yüklenen belgelerin aslı kurumumuz tarafından istenildiğinde sunamayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

6- Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren 15 (onbeş gündür. Başvuru süresi içinde yapılmayan başvurular ile eksik ya da yanlış yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İLGİLİ BİRİMADE TDERUNVANIAÇIKLAMA
TIP FAKÜLTESİTEMEL TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜTIBBİ MİKROBİYOLOJİ ANABİLİM DALI11DOÇENTTıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı olmak. PDÖ ve Eğiticilerin Eğitimi Sertifikaları olmak. En az 6 ay lisans ve uzmanlık Dersleri VermeDeneyimi olmak.
EĞİTİM FAKÜLTESİ YABANCI DİLLER EĞİTİMİ BÖLÜMÜİNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ ANABİLİM DALI13DR. ÖĞR. ÜYESİİngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Dil becerilerinin öğretimine ilişkin çalışmalar yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİPSİKOLOJİ BÖLÜMÜSOSYAL PSİKOLOJİ ANABİLİM DALI13DR. ÖĞR. ÜYESİFen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümüLisans mezun olmak, Adli tıp alanında doktora yapmış olmak, Psikolojik testler ve psikolojik ölçekler konularında; çocukluk çağı travmaları, benlik saygısı, kişilik türleri, suç, şiddet, savunma mekanizmaları konularında akademik çalışmalar yapmış olmak. En az 5 yıl akademik görev yapmış olmak,
Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.