Okul Güvenlik Görevlilerinin 1 Yıldan Az Olan Çalışma Süreleri Uzatılacak mı?

MHP Konya Milletvekili Esin Kara tarafından hazırlanan ve toplum yararına programlar kapsamında güvenlik hizmeti vermek için istihdam edilen personele ilişkin soru önergesinin Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması istendi.

Söz konusu önerge metni:

Toplum yararına programlar işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.

TPY kapsamında görevlendirilen güvenlik görevlilerinin bir kısmı Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine bağlı okullarda güvenlik hizmetleri vermektedir.

Bu bilgiler çerçevesinde ;
l. Toplum yararına programlar kapsamında güvenlik hizmetleri vermek için bakanlığmız bünyesinde istihdam edilen kaç adet personel bulunmaktadır

2. Ülkemizin içerisinde bulunduğu şartlar göz önüne alındığında TPY güvenlik personelleri için belirlenen bir yıldan az sürenin uzatılması için bir uygulama yapılması planlanmakta mıdır?

3. Görev yaptıkça çevresini, hizrnet verdiği okulu ve ihtiyaçları daha iyi kavrayan TPY güvenlik personelleri için verilen bir yıllık sürenin dolmasına müteakip okul yönetiminin bu sürede bir yıllık uzatma talep etmesine yönelik bir uygulama yapılması planlanmakta mıdır?

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.