Öğretmen Okul Müdürü veya Müdür Yardımcısı Olunca Maaşı Artar mı?

Milli Eğitim Bakanlığı emrinde öğretmen unvanlı kadrolarda görev yapanlar, bulundukları okullarda veya başka okullarda ilgili mevzuat çerçevesinde müdür yardımcısı veya müdür olarak görevlendirilebiliyor.

Okul müdürü veya müdür yardımcısı olarak görevlendirilmek, ek ders ödemelerinden kaynaklı farklar dışında, öğretmenlerin özlük haklarında önemli bir değişiklik yaratmamaktadır.

Okul Müdürü, Okul Müdür Yardımcısı ve Öğretmen özlük hakları

Öğretmen unvanlı kadrolarda görev yapanlar ile eğitim kurumlarında görevlendirmek suretiyle müdür veya müdür yardımcısı olarak görev yapan öğretmenlerin özlük haklarına bakıldığında;

**Aylık/kadro seviyelerinin aynı olduğu durumlarda, yararlandıkları Eğitim Öğretim Hizmetleri Tazminatı oranının da aynı olduğu,

**Aylık/kadro seviyelerinin aynı olduğu durumlarda, yararlandıkları ek gösterge puanının da aynı olduğu,

**Ek ödeme oranlarının aynı (250) olduğu,

**İş riski zammı puanlarının aynı olduğu,

**İş güçlüğü zammı puanlarının; öğretmen kadrosunda olanlar için 500, müdür yardımcıları için 900 ve müdürler için 925 olduğu

görülmektedir. Öte yandan, özel eğitime muhtaç çocuklara mahsus okullarda (özel alt sınıflar dahil) ve yatılı ilköğretim bölge okullarında görev yapan müdür, müdür yardımcısı ve öğretmenlerin yan ödeme puanları, diğer okullarda görev yapanlara göre biraz yüksektir. (öğretmenin 350 puan, müdür ve müdür yardımcısının ile 250 puan yüksek)

Okul Müdürü, Okul Müdür Yardımcısı ve Öğretmenin aylık net maaşı

Aylık/kadro seviyesi ve hizmet süresi aynı olup branş tazminatı almayan; öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürünün aylık net maaşının 2020 yılının ilk yarısındaki aylarda ne kadar olduğuna, aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.

UnvanD/KHizmet YılıAylık Net Maaş
Öğretmen1/4254.776 TL
Müdür Yardımcısı1/4254.791 TL
Müdür1/4254.792 TL

Not:

-Görev yapılan okullardan kaynaklı yan ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.

-Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (ya da eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.

-Ek ders ücreti ödemeleri ile ilave eğitim öğretim tazminatı ödemeleri dikkate alınmamıştır.

-Sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.

-Gelir vergisi oranı %15 olarak uygulanmıştır.

Kaynak: Memurunyeri.Com

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.