MEB’den ‘STEM Eğitimi Heryerde Çevrimiçi Kursu’ Yazısı

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazı:

Avrupa milli eğitim bakanlıkları tarafından yönetilen European Schoolnet (Avrupa Okul Ağı) Konsorsiyumu, Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilen ve Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen çok sayıda eğitim projelerinin yürütmesinden sorumlu çatı kuruluştur. Bakanlığımızı temsilen Genel Müdürlüğümüz, Avrupa Okul Ağı’nın yönetim komitesinde diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte yer almaktadır. Avrupa Okul Ağı web sitesine http://www.eun.org/ adresinden ulaşılabilmektedir. Bakanlığımıza bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenlerimiz Avrupa Okul Ağı tarafından gerçekleştirilen projelere ulaşmak için web sitesine üye olabilir.

Avrupa Okul Ağı tarafından yürütülen Avrupa Okul Ağı Akademisi; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesindeki okullarda görev yapan öğretmenler için ücretsiz Massive Online Open Courses (MOOC) – Kitlesel Çevrimiçi Açıköğretim Kurslarının http://www.europeanschoolnetacademy.eu/ adresinden yayınlandığı bir web portalıdır. Avrupa Okul Ağı Akademisi portalında öğretmenlere Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) derslerini “gerçek hayat” ile bütünleştirmeyi öğretmeyi ve öğretmenlerin gerçek dünyadaki sorunları STEM ders öğretim süreçlerine entegre etmelerine yardımcı olmayı amaçlayan, “STEM is Everywhere – STEM Heryerde” MOOC Çevrimiçi Kitlesel Açıköğretim Kursuna https://www.europeanschoolnetacademy.eu/courses/ web adresinden ulaşılmaktadır. “STEM is Everywhere – STEM Heryerde” kitlesel çevrimiçi açıköğretim kursu 7 Eylül 2020 tarihinde başlayacak ve yaklaşık 5-6 hafta sürecektir.

“STEM is Everywhere – STEM Heryerde” MOOC çevrimiçi kitlesel açıköğretim kursuna İl Milli Eğitim Müdürlüğünüze bağlı okullarımızda görev yapan bütün öğretmenlerimiz kayıt yapabilirler. İlinize bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenlere söz konusu çevrimiçi kitlesel açıköğretim kursunun duyurulması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Anıl YILMAZ
Bakan a.
Genel Müdür

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.