MEB’den FATİH Envanter Modülü Hakkında Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından “FATİH Envanter Modülü Hk.” konulu bir yazı yayımlandı.

Söz konusu yazıda şu ifadelere yer verildi:

Genel Müdürlüğümüzce yürütülen “Eğitimde FATİH Projesi” kapsamında yapılacak planlamalara esas teşkil eden okul/kurumlardaki envanter bilgilerinin ve bu bilgilerde meydana gelen değişikliklerin anlık izlenebilmesi, okul/kurumların ihtiyaçlarının tespiti ve proje planlamalarının daha etkin yürütülebilmesi amacıyla Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) Devlet Kurumları Modülü altında FATİH Projesi Envanter Modülü devreye alınmıştır. Bu bağlamda,

Okul/kurumlar MEBBİS kurumsal şifreleri ile sisteme giriş yaparak talep edilen envanter bilgilerini sisteme gireceklerdir.

Aynı binayı paylaşan birden fazla kuruma ait envanter bilgileri, bina sahibi kurum tarafından her bir kurum için ayrı ayrı girilecektir.

Okul/kurumların gireceği verilerin onayı için İl/İlçe BT koordinatörlerinin kullanımına sunulacak olan İl/İlçe kurumsal kullanıcıları, İl MEBBİS yöneticileri tarafından tanımlanarak onay yetkileri düzenlenecek ve İl/İlçe onay süreçleri yürütülecektir.

Genel müdürlüğümüzce ileriye dönük yapılacak planlamalarda ve ihtiyaç tespitlerinde envanter modülündeki bilgiler esas teşkil edeceği için mevcut envanter bilgilerinin ve süreç içerisinde meydana gelen değişikliklerin düzenli olarak sisteme işlenmesi büyük önem arz etmektedir. Bu nedenle, tüm il müdürlükleri, bünyesinde bulunan okul/kurumların envanter sistemindeki bilgilerinin eksiksiz girilerek güncel tutulması noktasında doğrudan sorumlu olacaktır.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda, Müdürlüğünüz Bilgi İşlem ve Eğitim Teknolojileri Şube Müdürü sorumluluğunda, İl BT Koordinatörlerince ( BT koordinatörü olmayan illerde varsa öncelikle Fatih eğitmenleri içerisinden olmak üzere BT öğretmenlerinin Valilik oluru ile görevlendirilmesi) sürecin hassasiyetle yürütülerek envanter modülündeki bilgilerin eksiksiz bir şekilde doldurulması ve çalışmanın 28.08.2020 tarihine kadar tamamlanması hususunda,
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Anıl YILMAZ
Bakan a.
Genel Müdür

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.