Maske satışı nerelerde olacak ve ne zaman başlayacak?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında geçtiğimiz haftalarda maske satışı yasaklanmıştı. Normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte maske satışları ile ilgili de oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Peki, maske satışı nerelerde olacak ve ne zaman başlayacak?

CNN Türk Ankara Temsilcisi Dicle Canova normalleşme sürecine ilişkin CNN Türk canlı yayınında oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Bir süredir satışı yasak olan maskelerle ilgili alınan yeni karar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulmuştu. İşte Canova’nın maske satışları ile ilgili elde ettiği o bilgiler…

MASKE SATIŞI NERELERDE OLACAK?

Satışların ilk etapta eczanelerde gerçekleşeceğini belirten Canova’nın açıklamaları şöyle: Edindiğim bilgilere göre maske satışı ilk olarak eczanelerde gerçekleşecek. Bunun yanı sıra marketlerde de artık maske satılabilecek. Marketlerin dışında bir çok yerde de artık maske satışı yapılabilecek. İnternet üzerinden de yine maske alımı yapılabilecek. Tabi bir fiyat üst limiti olacak. Devletin de dağıtımının devam edeceği belirtiliyor. Maske satışı ne zaman başlar sorusuna gelirsek, bugün yarın hem satış günü hem de fiyatıyla ilgili belirlemelerin tamamlanacağını tahmin ediyoruz.

Kaynak: CNNTÜRK

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.