Kocaeli Üniversitesi 20 Öğretim Üyesi Alacak

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanunu’nun ilgili maddeleri ile bu kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca ve Üniversitemiz internet sayfasında yayımlanan “Akademik Personel Atama Yönergesi”nin koşullarını sağlamış olmak şartıyla öğretim üyesi alınacaktır.

Adayların http://perdb.kocaeli.edu.tr/Formlar/Form_1b.pdf adresinde bulunan öğretim üyeleri başvuru formundan 2 adet doldurarak, 2 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş), öğrenim belgelerinin fotokopisi, nüfus cüzdan fotokopisi ve özgeçmişini dosyaları haricinde getirmeleri gerekmektedir.

Profesör kadrosuna başvuranlar;

Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve Üniversitemiz http://perdb.kocaeli.edu.tr/Akademik_personel_atama_yonergeleri.php adresinde bulunan Akademik Personel Atama Yönergesinde yer alan puanlama şablonunu doldurup, bilimsel çalışma ve yayınlarını da ekleyerek 6 takım fiziki olarak dosya hazırlanacaktır. Adaylar hazırlamış oldukları fiziksel dosya ile birlikte dosyadaki tüm bilgilere yer verilmek şartıyla 6 takım da (CD veya USB) taşınabilir belleğe ekleyerek sunacaklardır.

Doçent kadrosuna başvuranlar;

Doçentlik belgesi, özgeçmiş ve Üniversitemiz http://perdb.kocaeli.edu.tr/Akademik_personel_atama_yonergeleri.php adresinde bulunan Akademik Personel Atama Yönergesinde yer alan puanlama şablonunu doldurup, bilimsel çalışma ve yayınlarını da ekleyerek 4 takım fiziki olarak dosya hazırlanacaktır. Adaylar hazırlamış oldukları fiziksel dosya ile birlikte dosyadaki tüm bilgilere yer verilmek şartıyla 4 takım da (CD veya USB) taşınabilir belleğe ekleyerek sunacaklardır.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuranlar;

Doktora diploması, özgeçmiş, yabancı dil belgesi ve Üniversitemiz http://perdb.kocaeli.edu.tr/Akademik_personel_atama_yonergeleri.php adresinde bulunan Akademik Personel Atama Yönergesinde yer alan puanlama şablonunu, doldurup, birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını da ekleyerek 4 takım fiziki olarak dosya hazırlanacaktır. Adaylar hazırlamış oldukları fiziksel dosya ile birlikte dosyadaki tüm bilgilere yer verilmek şartıyla 4 takım da (CD veya USB) taşınabilir belleğe ekleyerek sunacaklardır.

AÇIKLAMALAR

1- Profesör ve Doçent kadroları devamlı statüdedir.

2- Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyecekler.

3- Başvurular şahsen yapılacak olup, başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren onbeşinci günü mesai bitimidir. İlana başvurular Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına yapılacak ve Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

4- Müracaat eden adayların Kocaeli Üniversitesi öğretim üyeliği kadrolarına başvuru ile İlgili Üniversitemiz “Akademik Personel Atama Yönergesi’nde” belirtilen koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön Değerlendirme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.

5- Başvuru yapan adayların koşullarının uygun olmadığının sonradan anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak ve ataması yapılmış olanlar ise iptal edilecektir.

6- Yurtdışından alınan diploma veya unvanların Üniversitelerarası Kurul’ca eşdeğerliliğinin yapılmış olması gerekmektedir.

7- Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.

Not:

-Başvuru Tarihlerinin onbeşinci günü hafta sonu ve/veya resmi tatil gününe rast gelmesi halinde takip eden günün iş günü mesai bitimi son gün olarak değerlendirilecektir.

-2547 sayılı Kanunun Ek.38 Maddesi uyarınca belirtilen,%20 kotası ile başvuru yapılabilecek doktor öğretim üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Duyuru Başlama Tarihi24.07.2020
Son Başvuru Tarihi07.08.2020
Ön Değ. Sonuç Açıklama Tarihi24.08.2020
Giriş Sınavı Tarihi31.08.2020
Sonuç Açıklama Tarihi07.09.2020
Sonuçların İlan Edileceği İnternet Adresiwww.kocaeli.edu.tr
SIRA NO (İLAN NO)BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALI/PROGUNVANIADETDER.AÇIKLAMA
1Tıp FakültesiCerrahi Tıp Bil.Kadın Hastalıkları ve DoğumDr.Öğr. Üyesi15Gebelik prognozu ile ilgili çalışması olmak.
2Tıp FakültesiDahili Tıp Bil.İç HastalıklarıDr.Öğr. Üyesi15Endokrinoloji yan dal uzmanlığı ve çalışmaları olmak.
3Tıp FakültesiDahili Tıp Bil.İç HastalıklarıDr.Öğr. Üyesi15Kanserin demografik karakterleri ile ilgili ve kaşektik metastatik kanserli hastalarda inflamasyon ve hormonal durumun prognoza etkisi konusunda çalışması olmak.
4Tıp FakültesiDahili Tıp Bil.Ruh Sağlığı ve HastalıklarıDr.Öğr. Üyesi15Alkol ve madde bağımlılığı üzerine çalışmaları olmak.
5Devlet KonservatuvarıTürk MüziğiTürk Halk MüziğiDr.Öğr. Üyesi15Türk Müziği alanında sanatta yeterlik yapmış olmak. Bağlama çalgısı ile icra çalışmaları yapmış olmak.
6Turizm FakültesiGastronomi ve Mutfak SanatlarıGastronomi ve Mutfak SanatlarıDoçent13Doktorasını Turizm İşletmeciliği alanında tamamlamış olmak ve doçentliğini turizm alanında almış olmak. Son iki yıl içerisinde yükseköğretim kurumlarında  lisans düzeyinde Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında ders vermiş olmak.
7Teknoloji FakültesiOtomotiv MühendisliğiOtomotiv MühendisliğiDoçent13Otomotiv Mühendisliği ile ilgili çalışmaları olmak.
8Mühendislik FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar YazılımıDoçent13Doçentliğini  Bilgisayar  Bilimleri  ve Mühendisliği alanında almış olmak.
9Mühendislik FakültesiHarita MühendisliğiUzaktan AlgılamaDoçent13Doçentliğini Harita Mühendisliği alanından almış olup, uzaktan algılama ile ilgili yayınlar yapmış olmak.
10Mühendislik FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar DonanımıDr.Öğr. Üyesi15Yüksek Lisans ve Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği alanında almış olmak.
11Mühendislik FakültesiBilgisayar MühendisliğiBilgisayar YazılımıDr.Öğr. Üyesi15Yüksek Lisans ve Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği alanında almış olmak.
12İktisadi ve İdari Bil. FakültesiİşletmeMuhasebe ve FinansmanDoçent13Muhasebe  ve  Finansman  konusunda çalışmaları olmak.
13İktisadi ve İdari Bil. FakültesiUluslararası İlişkilerSiyasi TarihProf.11Siyasal Hayat ve Kurumlar alanından doçentliğini almış olmak.
14Mimarlık ve Tasarım FakültesiMimarlıkYapı BilgisiDoçent13Yapı Bilgisi alanında çalışmaları olmak.
15Havacılık ve Uzay Bil. FakültesiUçak ElektrikElektronikUçak ElektrikElektronikDoçent12Doçentliğini Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında almış olup, enerji sistemlerinde güç kalitesi sorunları ve transformatörler üstüne çalışmalar yapmış olmak.
16Fen Edebiyat FakültesiTürk Dili ve EdebiyatıYeni Türk EdebiyatıDr.Öğr. Üyesi15Yeni Türk Edebiyatı alanında çalışmaları olmak.
17Hereke Asım Kocabıyık MYOÇevre Temizlik HizmetleriÇevre Temizliği ve DenetimiDoçent13Çevre Temizliği ve Denetimi üzerine çalışmaları olmak.
18Adalet MYOHukukAdaletDoçent13Sosyal politika alanında doçent unvanına sahip olmak, deniz iş hukuku kapsamında çalışmalar yapmış olmak.
19Hereke Ö.İ.U. MYODış TicaretDış TicaretDr.Öğr. Üyesi15Yüksek lisansını Para ve Banka konusunda, doktora çalışmasını Makro Ekonomik İstikrar ve Enflasyon hedeflemesi konularında yapmış olmak.
20Değirmendere Ali Özbay MYOEl SanatlarıKuyumculuk ve Takı TasarımıDoçent13Doçentliğini Tasarım alanında almış olup, metal iplikler ve el sanatları konularında çalışmalar yapmış olmak.

5666/2/1-1

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.