Eskişehir Teknik Üniversitesi 17 Öğretim Üyesi Alacak

Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemize bağlı birimlerin aşağıda belirtilen açık olan Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23., 24., 26. maddeleri, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile “Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Profesör, doçent ve doktor öğretim üyesi adaylarının dilekçelerine (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini dilekçelerinde belirteceklerdir.) 2 adet fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim belgesi, askerlik durumlarını gösteren belge ile birlikte Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin; profesör adayları için 14. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 6 adet dosyayı, doçent adayları için 9. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı ve doktor öğretim üyesi adayları için 6. maddede yazılı bilgi ve belgeleri kapsayan 4 adet dosyayı elektronik ortamda (flash bellek veya CD içerisinde) ekleyerek, ilanın yayımlandığı tarihi izleyen 15 gün içinde “Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İki Eylül Kampüsü – ESKİŞEHİR” adresine ‘şahsen’ teslim etmeleri gerekmektedir.

“Doçentlik kadrolarına başvuranlardan; 6 Mart 2018 tarihli ve 30352 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7100 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadrolara atamaları yapılmayacaktır.”

Yabancı dille öğretim yapılan bölümlerde “Yükseköğretim Kuramlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8/7. maddesi hükümleri uygulanacaktır.

Adaylar, şartları uyan kadrolardan sadece birine başvurabilecektir. İlan hakkındaki gerekli bilgilere, Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://www.eskisehir.edu.tr internet adresimizin “Duyurular” bölümünden ulaşılabilir.

Duyurulur.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM/ANASANAT DALI-PROGRAMUNVANIADETAÇIKLAMA
FEN FAKÜLTESİBİYOLOJİTEMEL VE ENDÜSTRİYEL MİKROBİYOLOJİ AD.PROFESÖR1Adayların, Doçentlik unvanını Biyoloji alanında almış ve Mantar Bilimi ve Moleküler Mantar Taksonomisi alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
FİZİKGENEL FİZİK AD.DOÇENT1Adayların, Doçentlik unvanını Fizik alanında almış ve Bose-Einstein yoğuşması alanında teorik ve nümerik çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
                                FEN FAKÜLTESİ                             FİZİKKATIHAL FİZİĞİ AD.PROFESÖR1Adayların, Doçentlik unvanını Fizik alanında almış ve Metal Oksit Yarı İletken Filmleri Üretimi ve Karakterizasyonu alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
İSTATİSTİKİSTATİSTİK TEORİSİ AD.PROFESÖR1Adayların,      Doçentlik      unvanını İstatistik alanında almış ve Regresyon yöntemleri, splayn modelleme ile sınıflandırma ve istatiksel öğrenme algoritmaları alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
KİMYAANALİTİK KİMYA AD.PROFESÖR1Adayların, Doçentlik unvanını Kimya alanında almış ve kromatografi ve elektrokimya alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
ORGANİK KİMYA AD.DOÇENT1Adayların,      Doçentlik      unvanını Kimya        alanında       almış       ve Heterosiklik Sentez ve Hesaplamalı Organik Kimya alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
    MATEMATİK      GEOMETRİ AD.DOÇENT1Adayların,      Doçentlik      unvanını Matematik alanında almış ve Fraktal Geometri alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
    FEN FAKÜLTESİ    MATEMATİKTOPOLOJİ AD.PROFESÖR1Adayların,      Doçentlik      unvanını Matematik alanında almış ve İçsel Metrik Uzaylar ve Bu Uzayların Ürettiği Topolojiler alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
HAVACILIK VE UZAY BİLİMLERİ FAKÜLTESİHAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİHAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ AD.PROFESÖR1Adayların, Doçentlik unvanını Havacılık ve Uzay Mühendisliği alanında almış ve Hava Ulaştırması ve Seyrüsefer Sistemleri alanında çalışmalar                yapmış    olması gerekmektedir.
HAVACILIK YÖNETİMİHAVACILIK YÖNETİMİ AD.DOÇENT1Adayların, Doçentlik unvanını Yönetim ve Strateji alanında almış ve Sivil Havacılık Güvenliği ve Havacılıkta Örgütsel Davranış alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
            MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ          BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİBİLGİSAYAR BİLİMLERİ AD.PROFESÖR1Adayların,      Doçentlik      unvanını Bilgisayar-Bilişim Bilimleri ve Mühendisliği alanında almış ve Bilgisayar Sistemleri alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir. Eğitim dili %100 İngilizce’dir.
BİLGİSAYAR DONANIMI AD.DR.ÖĞR.ÜYESİ1Adayların, doktorasını Bilgisayar Mühendisliği alanında yapmış ve medikal görüntü işleme alanında çalışmalarda bulunmuş olması gerekmektedir. Eğitim dili %100 İngilizce’dir.
                    MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİÇEVRE MÜHENDİSLİĞİÇEVRE BİLİMLERİ AD.PROFESÖR1Adayların, Doçentlik unvanını Çevre Bilimleri ve Mühendisliği alanında almış, Su Kirliliği ve Havza      Yönetimi                 alanında çalışmalar                 yapmış    olması gerekmektedir.
ELEKTRİK- ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİTELEKOMÜNİKASYON AD.PROFESÖR1Adayların, Doçentlik unvanını Elektrik-Elektronik Mühendisliği alanında almış, Yazılım Tanımlı Ağlar ve Bu Ağların Güvenlik ve Kalitesi alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir. Eğitim dili %100 İngilizce’dir.
İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİYAPI YÖNETİMİ AD.DOÇENT1Adayların, Doçentlik unvanını İnşaat Mühendisliği alanında almış ve Yapı Yönetimi alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
SERAMİK MÜHENDİSLİĞİSERAMİK MÜHENDİSLİĞİ AD.DOÇENT1Adayların, Doçentlik unvanını Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında almış ve Havacılık Malzemelerinin Talaşlı İşlenmesi konularında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.
ULAŞTIRMA MESLEK YÜKSEKOKULUMOTORLU ARAÇLAR VE ULAŞTIRMA TEKNOLOJİLERİRAYLI SİSTEMLER YOL TEKNOLOJİSİ PR.PROFESÖR1Adayların, Doçentlik unvanını İnşaat Mühendisliği alanında almış, Beton ve Yeni Nesil Bağlayıcılar alanında çalışmalar yapmış olması gerekmektedir.

*2547 sayılı Kanunun Ek 38. maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Dr.Öğr.Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

5895/1-1

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.