E-Devlet Ücretli Öğretmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır? MEB Ücretli Öğretmenlik Başvuruları

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılında ihtiyaç duyulan derslerdeki öğretmen eksikliğini gidermek amacıyla MEB tarafından kabul edilen ücretli öğretmenlik başvuruları E-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Ücretli öğretmenlik başvurusu yapacak gerekli nitelikleri taşıyan vatandaşlar E-Devlet kapısı sayesinde bilgilerini girerek bu işlemi kolayca yapabiliyor.

E-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapabilmek için sisteme giren adaylar ilk olarak kimlik bilgilerini gösteren ekranı görecekler. Bu ekranda yer alan bilgilerin doğruluğunu kontrol eden varsa (iletişim bilgileri) eksik veya yanlış bilgileri tamamlayan, düzelten ücretli öğretmen adayları diğer sayfaya geçecekler.

Bir sonraki ekranda eğitim bilgileri bölümü karşılarına gelecek. Bu kısımda formasyon, köy okullarında çalışma isteği, emeklilik durumu, yurtdışı eğitim durumu gibi eğitim bilgilerinden kendileriyle ilgili kısımları seçecek, işaretleyecek olan ücretli öğretmen adayları kaydet ve ilerle diyerek sonraki aşamaya geçecekler. Daha sonra ise il, ilçe, branş gibi tercihler karşılarına çıkacak.

Kendilerinden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde dolduran ücretli öğretmen adayları görevlendirildikleri takdirde mezuniyet belgelerini ilçe veya il milli eğitim müdürlüğüne ibraz edecekler. O aşamaya kadar herhangi bir belge istenmiyor. E-Devlet ücretli öğretmenlik başvurusu yapmak için tıklayınız…

Kaynak: Kamuajans.Com

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.