Afyon Kocatepe Üniversitesi 31 Öğretim Üyesi Alacak

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve “Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi”ne göre öğretim üyesi alınacaktır. İlan edilen kadrolar aşağıda belirtilmiş olup, istenen evraklar ve başvuru dosyalarının nasıl hazırlanacağına ilişkin detaylı bilgilere www.aku.edu.tr web sayfasında yer verilecektir. Başvurular Rektörlük Personel Daire Başkanlığına COVID-19 salgını nedeniyle alınan önlemlerden dolayı şahsen, posta veya kargo yoluyla yapılacaktır.

GENEL AÇIKLAMALAR:

  1. Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin (lisans ve yüksek lisans Y.Ö.K. tarafından, doktora Ü.A.K. tarafından) onaylanmış olması şarttır.
  2. Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesinin tüm şartlarını taşıyor olmaları gerekmektedir.
  3. Öğretim üyesi kadrolarına müracaat edecek adayların aranan koşullara uyup uymadığı Üniversitemizce oluşturulacak “Ön İnceleme Komisyonu” tarafından incelenecek olup, bu inceleme sonucunda aranan koşulları taşıdığı tespit edilen adayların müracaatları kabul edilecektir.
  4. Başvuran adayların koşullarının sonradan uygun olmadığının anlaşılması halinde atamaları yapılmayacak, yapıldı ise iptal edilecektir.
  5. Başvuru süresi ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
  6. Başvuru evrakları geri iade edilmeyecektir. Başvurular COVID-19 salgını nedeniyle alınan önlemlerden dolayı şahsen, posta veya kargo yoluyla yapılacaktır.
  7. Adaylar ilan edilen kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapabilirler.
  8. Üniversitemiz irtibat numaraları: 0 272 218 12 31

Adres: A.K.Ü. Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Gazlıgöl Yolu, Afyonkarahisar

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM/ ANASANAT DALI/ PROGRAMUNVANIDERECEADEDİAÇIKLAMALAR
Afyon M.Y.O.Büro Hizmetleri ve SekreterlikBüro Yönetimi ve Yönetici AsistanlığıDr. Öğr. Üyesi31İşletme alanında doktora yapmış olup, İletişim Tarzları konusunda çalışma yapmış olmak.
Afyon M.Y.O.Elektronik ve OtomasyonBiyomedikal Cihaz TeknolojisiDoçent11Elektronik ve Otomasyon veya Matematik alanında doçentliğini almış olmak.
Bolvadin M.Y.O.İnşaatİnşaat TeknolojisiDr. Öğr. Üyesi31İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olup, Beton üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Bolvadin M.Y.O.Muhasebe ve VergiMuhasebe ve Vergi UygulamalarıDr. Öğr. Üyesi31İşletme alanında doktora yapmış olup, Perakendecilik ve Yenilik konularında çalışmalar yapmış olmak.
Devlet KonservatuvarıMüzikPiyanoDr. Öğr. Üyesi31Konservatuvarların Piyano Anasanat Dalından mezun olup, Müzik Anasanat Dalında sanatta yeterlik yapmış olmak.
Dinar Uygulamalı Bil.Y.O.Endüstri Ürünleri TasarımıEndüstri Ürünleri TasarımıDr. Öğr. Üyesi31Endüstri Ürünleri Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Grafik, Grafik Tasarımı veya Mimarlık alanlarından birinde doktora yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTemel EğitimOkul Öncesi EğitimiDoçent11Okul Öncesi Eğitimi Bilim Dalında doçentliğini almış olup, Erken Akademik Beceri Gelişimi ve Eğitimi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiMatematik ve Fen Bilimleri EğitimiFen Bilgisi EğitimiDoçent11Kimya alanında doçentliğini almış olup, Fen ve Kimya Eğitiminde çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim FakültesiTürkçe ve Sosyal Bilimler EğitimiTürkçe EğitimiDr. Öğr. Üyesi31Türkçe Eğitimi Bilim Dalında doktora yapmış olup, Çocuk Dergileri ve Çocuk Romanları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiTarihOsmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti TarihiDr. Öğr. Üyesi31Osmanlı Müesseseleri ve Medeniyeti Tarihi alanında doktora yapmış olup, Osmanlı Vakıf Sistemi ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiFelsefeİslam DüşüncesiDr. Öğr. Üyesi31Felsefe ve Din Bilimleri alanında doktora yapmış olup, İslam Felsefesi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiSosyolojiGenel Sosyoloji ve MetodolojiDoçent11Sosyoloji alanında doçentliğini almış olup, Çağdaş Sosyoloji Teorileri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiKimyaBiyokimyaProfesör11Alanında doçentliğini almış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiKimyaFizikokimyaProfesör11Alanında doçentliğini almış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikMoleküler BiyolojiProfesör11Akaroloji ve Moleküler Sistematik alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat FakültesiMoleküler Biyoloji ve GenetikBiyoenformatikProfesör11Moleküler Epidemiyoloji ve Popülasyon Ekolojisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
İ.İ.B.F.İşletmeİşletme (İngilizce)Profesör11Türev Ürünler ve Risk Yönetimi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler FakültesiFelsefe ve Din BilimleriDin BilimleriDoçent11Felsefe ve Din Bilimleri / Din Psikolojisi Bilim Dalında doçentliğini almış olup, Travma Sonrası Gelişim alanında çalışmalar yapmış olmak.
İscehisar M.Y.O.İnşaatMermer TeknolojisiDr. Öğr. Üyesi31Maden Mühendisliği alanında doktora yapmış olup, Mermer ve Traverten Atıklarının Değerlendirilmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiHarita MühendisliğiJeodeziProfesör11Alanında doçentliğini almış olup, Yapay Sinir Ağları konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiGıda MühendisliğiGıda TeknolojisiProfesör11Alanında doçentliğini almış olup, Zeytin ve Zeytinyağı konuları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik FakültesiMalzeme Bilimi ve MühendisliğiMalzeme BilimiDoçent11Alanında doçentliğini almış olup, Seramiklerin Kırılma Tokluğu alanında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiMakine MühendisliğiMakine MühendisliğiProfesör11Eklemeli İmalat ve Talaşlı İmalat alanında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiElektrikElektronik MühendisliğiElektrik-Elektronik MühendisliğiDr. Öğr. Üyesi31Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Telekomünikasyon alanında doktora yapmış olup, Analog Filtreler ve Sürücü Sınıflandırma konularında çalışmalar yapmış olmak.
Teknoloji FakültesiMetalurji ve Malzeme MühendisliğiMetalurji ve Malzeme MühendisliğiProfesör11Malzeme ve Metalurji Mühendisliği alanında doçentliğini almış olup, Gözenekli Malzemeler Teknolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Turizm FakültesiTurizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiProfesör11Turizm alanında doçentliğini almış olup, Turizm İşletmelerinde Örgütsel Davranış ve İnsan Kaynakları ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Turizm FakültesiTurizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiDoçent11Turizm alanında doçentliğini almış olup, Turizm İşletmelerinde Örgütsel Davranış ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Veteriner FakültesiKlinik Öncesi BilimleriVeterinerlik VirolojiProfesör11Veteriner Fakültesi mezunu olup, ilgili alanda doçentliğini almış olmak.
Veteriner FakültesiKlinik BilimlerVeterinerlik İç HastalıklarıProfesör11Veteriner Fakültesi mezunu olup, ilgili alanda doçentliğini almış olmak.
Veteriner FakültesiVeteriner Hekimliği Temel BilimleriVeteriner Biyoloji ve GenetikProfesör11Veteriner Fakültesi mezunu olup, ilgili alanda doçentliğini almış olmak.
Veteriner FakültesiKlinik Öncesi BilimleriVeterinerlik MikrobiyolojisiProfesör11Veteriner Fakültesi mezunu olup, ilgili alanda doçentliğini almış olmak.

5589/1-1

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.