2020 LGS Tercihleri Nasıl Yapılacak? İşte Adım Adım LGS Tercih Süreci

Bakanlığımızca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih yapacak öğrencilerimize tercih danışmanlığı hizmeti verilmektedir.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrencilerimize sunacağımız tercih danışmanlığı hizmeti ile onların ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda kendilerine en uygun üst öğretim kurumlarına yerleşmelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda Bakanlığımıza bağlı resmî okullarımız ile rehberlik ve araştırma merkezlerimizde tercih danışmanlığı birimi oluşturuldu.

Bakanlığımıza bağlı ortaokullar ile tüm liselerde kurulan tercih danışmanlığı birimlerimiz kendi öğrencilerine Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden tercih danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır.

Bakanlığımıza bağlı rehberlik ve araştırma merkezlerimizde (RAM) kurulan tercih danışmanlığı birimlerimizce internete erişimi olmayan LGS öğrencilerimize telefonla vb. iletişim araçlarıyla tercih danışmanlığı hizmeti sunulmaktadır.

Önemli hususları anlattığımız görsellere göz atabilir, detaylı bilgi için ekte sunulan Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzundan yararlanabilirsiniz.

Tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi tercih danışmanlığı hizmetinden yararlanmaya davet ediyoruz.

 Ortaöğretim Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Haberlerden anında haberdar olmak için Android uygulamamızı indirebilirsiniz. Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.